Skocz do zawartości

Pozdro BrraDarkSiders Warez DS

Witam wszystkich, zachęcam do dodawania artykułów na forum LGBT. Mam tyle pracy z opcjami i ustawieniem wszystkich skurek, że nie starczami samemu czasu na szybkie wykonanie prac redakcyjnych. Mozecie bez problemu zanurzyć się w sieci. TUTAJ Mała pomoc dla początkujących w sieci DARK - duża lista zebranych przeze mnie linków do stron sieci DARK z całego świata https://darksiders.pl/index.php?/topic/463251-pomocnik-uploadera/
Buy now

MordeczkoDarkSiders Warez

Masz talent, który pozwala Ci napisać piękny i ciekawy artykuł, pokazać się i napisać w dziale LGBT, czekamy na Ciebie... Kopie z innych stron też są dozwolone, staniesz się jedynym z nas. Poczuj wiatr LGBT i zacznij wznosić się w naszej społeczności na tak poszukiwaną wysokość. zdolności. Pozdrawiam

Bądź z siebie dumnyDotarles do Szarej sieciWarez

Chcesz jeszcze lepiej? Zatem wybierz DarkSiders.pl jako swoją stronę główną, a ja nacisnę Twój przycisk i Twój Status ulegnie zmianie. Podamy Ci nie tylko Pobieranie, ale także linki do Startupu w sieci DarkWebbDepp. Idź gdzieś Zwycięzcy jadą HTTPS://DarkSiders.pl Ja zrobiłem to samo... Chcesz więcej, zostań redaktorem, dobra znajomość języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, francuskiego i oczywiście Talent, którego musisz poszukać sam ...poniżaj się, nie wstydź się Szarej Twarzy, czekam na Ciebie! Ja kolor Twojej Rangi, który Cię wyróżni i ukarze w Świetle naszego Cienia.
News Ticker
  • News ticker sample
~LokOneAndOnly

jak zrobić userbara (w GIMP'ie)

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ??e nie ka??dy lubi Photoshopa lub nie staÄ? go na pe??nÄ? wersjÄ? a nie interseuje go wersja "inna", wiÄ?c zrobi??em taki tutorial jak zrobiÄ? userbar dla programu GIMP.Z resztÄ? i tak obieca??em ??e postaram siÄ? zrobic ten tutorial pod GIMPa mimo i?? u??ywam w 99% Photoshopa.Ale do rzeczy.

Do wykonania userbara pod GIMP'a potrzebne bÄ?dÄ? nam:

 

- obrazek bez t??a - do pobrania z http://planetrenders.net/

- biblioteki GTK+ (w wersji 2.x) - do pobrania stÄ?d

- program GIMP w wersji 2.2.12(ja u??ywam takiego) - do pobrania stÄ?d

 

A wiÄ?c zaczynamy.

 

Krok 1. - tworzymy nowy dese??.

 

Najpierw tworzymy nowy obrazka o rozmiarze 6??6 pikseli o prze??roczystym tle. Aby to zrobiÄ?, wciskamy kombinacjÄ? klawiszy CTRL + N.Ustawiamy rÄ?cznie rozmiar obrazu, a nastÄ?pnie w zak??adce Opcje zaawansowane wybieramy Prze??roczysto??Ä?.Klikamy OK.WyglÄ?da to tak:

tutekgimpjg8.jpg

 

Optymalnie powiekszamy obrazek zoomem - taka lupa na pasku narzÄ?dziowym. NastÄ?pnie w opcjach rysowania wybieramy o????wek(klawisz N), rodzaj pÄ?dzla Circle o wielko??ci 1 px i rysujemy uko??nÄ? liniÄ? przez ca??y obrazek.U mnie wyglÄ?da to tak:

 

tutekgimphw0.jpg

 

NastÄ?pnie wciskamy CTRL + SHIFT + S i w oknie zapisu rozwiajmy podmenu Wyb??r typu pliku a tam szukamy pozycji Dese?? GIMP-a.Zaznaczamy ??w wyb??r.Teraz u g??ry w polu tekstowym piszemy nazwÄ? desenia.Ja wybra??em "linie".NastÄ?pnie z menu PrzeglÄ?daj inne foldery rozwijamy menu i szukamy miejsca na dysku gdzie zapisalismy nasz program.Gdy ju?? znajdziemy to miejsce wchodzimy w folder SHARE => GIMP => 2.0 => PATTERNS.Tutaj sÄ? wszystkie desenie GIMP-a.Klikamy Zapisz a w malym okienku wpisujemy "linie" i nasz dese?? ju?? jest zapisany.Dla zdesperowanych daje obrazek:

 

tutekgimpxz4.jpg

 

Krok 2. - Tworzymy userbara

 

Wciskamy kombinacjÄ? klawiszy CTRL + N.Tutaj nasz obrazek ustawimy na rozmiary 350x19.Za?? w Opcjach zaawansowanych kolor t??a ustawiamy na Prze??roczysto??Ä?.Klikamy OK.

 

Teraz u??yjemy Gradientu(klawisz L).Ustawiamy t??o na kolor BIA????Y a kolor pierwszoplanowy na kolor gradientu(w moim przypadku ziele??).Teraz przeciagamy kursor trzymajÄ?c lewy przycisk myszki z jednej storny na drugÄ? co da nam p??ynne przej??cie miÄ?dzy dwoma kolorami.Teraz klikamy nad naszym userbarem w menu Warstwa i wybieramy NowÄ? warstwÄ? a w ustawieniach nazywamy warstwÄ? "linie" kolor ustawiamy na Prze??roczysty.Klikamy OK.Teraz u??yjemy naszego wype??nienia deseniem.W tym celu wciskamy SHIFT + B.W ustawieniach Krycie ustawiamy na 15%.Tryb zwyk??y.Typ wype??nienia na Dese??.Wybieramy nasz dese??(domy??lnie powinien byÄ? ju?? wybrany).

UwzglÄ?dniony obszar na Ca??e zaznaczenie.I teraz pokrywamy deseniem nasz userbar.Je??li kto?? siÄ? pogubi?? w ustawieniach to proszÄ?:

 

tutekgimplz9.jpg

 

Teraz nasz userbar wyglÄ?da mniej wiÄ?cej tak:

 

tutekgimpkw7.jpg

 

Krok 3. - Dodajemy odblask

 

Najpierw tworzymy o w??a??ciwo??ciach takich ja poprzednie.Aby uzyskaÄ? efekt odblasku wybieramy narzÄ?dzie Zaznaczanie obszar??w eliptycznych(klawisz E).W ustawieniach Typu wype??nienia wybieramy na Kolor t??a.Krycie ustawiamy na 30%.NastÄ?pnie wype??niamy nasze zaznaczenie.WyglÄ?da to mniej wiÄ?cej tak:

 

tutekgimpus7.jpg

 

Teraz dodamy nasz tekst.A wiÄ?c wybieramy narzÄ?dzie Umieszczanie tekstu na obrazie.Czcionka na Visitor TT1 BRK.Rozmiar na 10px.Odznaczamy Wyg??adzanie a kolor ustawiamy na Czarny.Teraz tylko klikamy kursor tekstu po prawej stronie userbara i piszemy tekst - w moim przypadku AMD 64 USER.Ustawiamy go ??adnie po prawej stronie na ??rodku.U mnie wyglÄ?da to tak:

 

tutekgimpws9.jpg

Krok 4. - Dodanie grafiki

 

A wiÄ?c wciskamy CTRL + O.Wybieramy nasz renderowy obrazek.Otwieramy go i w menu Obraz wybieramy pozycjÄ? Skaluj obraz.Skalujemy obrazek tak aby dopasowaÄ? go do naszego userbara.Gdy skonczymy klikamy Skaluj obraz.Teraz wciskamy CTRL + A(aby zaznaczyÄ? ca??y obrazek) a nastÄ?pnie CTRL + C(aby skopiowaÄ? ca??y obrazek).Teraz tworzymy dla naszego userbara nowÄ? warstwÄ? klikajÄ?c w menu Warstwa i wybieramy Nowa warstwa o tych samych w??a??ciwo??ciach.I klejamy obrazek do naszego userbara kombinacjÄ? klawiszy CTRL + V.Ustawiamy nasz obrazek po lewej stronie brzegu userbara podkre??lajÄ?c jego charakterystyczne cechy.

 

Krok 5. - Dodanie ramki

 

Aby jÄ? utworzyÄ?, tworzymy dla naszego userbara nowÄ? warstwÄ? klikajÄ?c w menu Warstwa i wybieramy Nowa warstwa o tych samych w??a??ciwo??ciach, a nastÄ?pnie zaznaczamy ca??y obrazek przy pomocy narzÄ?dzia Zaznaczenie > Wszystko (lub skr??tem klawiszowym Ctrl+A)

Zmniejszamy nasze zaznaczenie o jeden piksel narzÄ?dziem Zaznaczenie > Zmniejsz, a nastÄ?pnie odwracamy je przy pomocy Zaznaczenie > Odwr??Ä?. Tak utworzonÄ? ramkÄ? wype??niamy kontrastowym do t??a kolorem.

 

 

tutekgimpxo6.jpg

 

Je??li wszystko posz??o po naszej my??li i postÄ?powali??my zgodnie z kolejnymi krokami przewodnika, gotowy userbar powinien cieszyÄ? nasze oczy. Oczywi??cie mo??na eksperymentowaÄ? z cieniami, t??ami, deseniami itp. ale to ju?? pozostawiam waszej inwencji â?? ja tylko pokaza??em, jak stworzyÄ? najbardziej klasyczny userbar. Efekt pracy przy tym tutorialu mo??na podziwiaÄ? poni??ej:

 

amduserbaryz0.jpg

 

 

mysle ze tutorial jest na tyle prosty i dobrze napisany, ??e kazdy da sobie rade smile.gif chcia??bym podkre??liÄ? rownie??, ??e poradnik zosta?? przerobiony przeze mnie. Orginal nalezy do EDDICK'a z innego forum, to dzieki niemu sie nauczy??em robiÄ? userbary dawno temu, mam nadzieje ze z moja poprawkÄ? bÄ?dzie wam jeszcze ??atwiej,

pozdrawiam i czekam na opinie (ewentualnie pierwsze prace)

 

peace :beer:

Edytowane przez ~LokOneAndOnly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 1 Posts
    • 142 Views
    • 1 Posts
    • 205 Views
    • 1 Posts
    • 207 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania. Regulamin