Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
forest

Seks poprawia pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci tabletki poprawiajÄ?ce pracÄ? m??zgu, skoro masz o wiele przyjemniejszy spos??b na wzmocnienie pamiÄ?ci. Naukowcy dowiedli, ??e osoby, kt??re korzystajÄ? z urok??w seksu, d??ugo zachowujÄ? m??ody umys??.

 

Co robiÄ?, by w p????niejszym wieku nie narzekaÄ? na problemy z pamiÄ?ciÄ?? Mo??na rozwiÄ?zywaÄ? krzy????wki, graÄ? w szachy, chodziÄ? na d??ugie dotleniajÄ?ce spacery. Mo??na r??wnie?? zaszyÄ? siÄ? w sypialni i pasjami oddawaÄ? igraszkom mi??osnym - i w??a??nie do tego namawiajÄ? niemieccy uczeni z Rostock University w swoim studium "Use It or Lose It".

 

W prowadzonym przez uczonych badaniu wziÄ???o udzia?? 170 os??b w wieku od 63 do 75 lat. Wolontariusze odpowiadali na pytania dotyczÄ?ce codziennych aktywno??ci, w tym r??wnie?? zdradzali, czy ich ??ycie seksualne jest udane NastÄ?pnie zostali poddani testom neuropsychologicznym, by sprawdziÄ? mo??liwo??ci ich pamiÄ?ci, umiejÄ?tno??Ä? koncentracji oraz inne zdolno??ci poznawcze - informuje "Daily Mail".

Okaza??o siÄ?, ??e osoby, kt??re po sko??czeniu 70 lat nadal uprawiajÄ? seks, rzadziej cierpiÄ? na utratÄ? pamiÄ?ci w p????niejszych latach ni?? ich r??wie??nicy, kt??rzy zrezygnowali z mi??osnych igraszek. Ale ciekawsza by??a inna obserwacja uczonych. Ot???? wraz z wiekiem wzrasta poziom zadowolenia z seksu. O ile tylko 57 proc. 63-latk??w odczuwa??o satysfakcjÄ? z ??ycia intymnego, o tyle a?? 70 proc. 75-latk??w przyzna??o, ??e seks ca??kowicie ich zadowala. Uczeni nie widzÄ? w tych deklaracjach niczego dziwnego. Zaobserwowali, ??e przeciÄ?tny 20-latek przyznaje, ??e w wieku 50 lat przestanie uprawiaÄ? seks, 40-latek zamierza zrezygnowaÄ? z uciech cielesnych, gdy sko??czy 70 lat, za?? 50-latek chce uprawiaÄ? mi??o??Ä? do 80. roku ??ycia.

 

ProwadzÄ?cy badania dr Peter Kropp przyzna??, ??e seks w starszym wieku nie zawsze jest mo??liwy. Ale Czasem wystarczy trzymanie siÄ? za rÄ?ce, spoglÄ?danie na siebie z mi??o??ciÄ?. To tak samo wa??ne jak seks - doda??.

 

 

??r??d??o zdrowie.dziennik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 2 Posts
    • 67 Views
    • 1 Posts
    • 62 Views
    • 1 Posts
    • 106 Views
    • 2 Posts
    • 180 Views
    • 1 Posts
    • 134 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.