Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
gibson1965

Wat Aleksander - Mój wiek Pamiętnik mówiony

Rekomendowane odpowiedzi

Wat Aleksander

 

M??j wiek

 

PamiÄ?tnik m??wiony

 

Opis:

 

M??j wiek (I wyd. Londyn 1977) to rozmowy, jakie w 1965 roku przeprowadzil z Watem Czeslaw Milosz. Poczatkowo w Berkeley, gdzie autor Bezrobotnego Lucyfera przebywal na zaproszenie Uniwersytetu Kalifornijskiego, a potem w Paryzu. Tasmy z rozmowami zostaly spisane juz po smierci Wata przez Ole Watowa. Gl??wnym tematem tych wspomnien jest zjawisko stalinizmu, ale mowa w nich r??wniez o religii, zagadnieniach narodowosciowych, literaturze, muzyce, przyjazni i wielu innych sprawach. Stad wielotematowosc i polifonicznosc tego dziela, okreslanego przez Jelenskiego jako "wszystko o wszystkim".

 

"M??j wiek" jest jednym z najwazniejszych dziel poswieconych kiedykolwiek fenomenologii i socjologii zycia wieziennego i zajmuje poczesne miejsce w tradycji rozciagajacej sie od Silvia Pellico poprzez Dostojewskiego po Solzenicyna. (Tomas Venclova)

 

"A w sasiedniej celi Wladzio Broniewski, kt??rego podziwialem. Nie chcial ze mna rozmawiac, powiedzial mi przez sciane, ze jest pelen pogardy dla mnie za to, ze sie przyznalem (on nie znal oczywiscie okolicznosci, nie wiedzial nic o Majtelesie ani o Kmicinskim). On w og??le sie do niczego nie przyznal. Potem tez stosowalem te metode: ze nawet oczywiste rzeczy, a ja m??wie - nie! Pokazuja mi czarno na bialym, a ja m??wie - nie! To jest jedyna metoda postepowania z wladzami sowieckimi, z policja komunistyczna. M??wic bezczelnie w oczy - nie! Wtedy daja spok??j. Chyba ze ktos jest wyznaczony na tortury. Na Lubiance widzialem, do czego torturami mozna doprowadzic czlowieka najdzielniejszego, jakiego znalem, obywatela sowieckiego. Ale nie nalezalem do kategorii tych, kt??rych miano torturowac. A Wladzio byl nieslychanie dzielny, z ogromna sila, jakies orlatko. I nie tylko w tym szczerze go podziwialem. Ja chodzilem po celi inteligenckim krokiem, biegalem w k??lko po tej celi. A on - zazdroscilem mu tego - chodzil zolnierskim krokiem, wybijal takt i spiewal wszystkie legionowe piesni. "

 

Cytat z ksiazki.

 

Okladka/Screeny:

 

1be7a08c2eef7b83m.jpg

 

 

 

Opis uploadu:

 

Wielkosc calosci: 473 MB

Czas: 34h 27m 44s

Bit rate: 32kbps

Rodzaj kompresji: .rar

Zawartosc uploadu: plik .mp3

Wersja jezykowa: polska

Czyta: Piotr Oledzki

BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH

 

 

Download:

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Haslo:

 

BRAK HASLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 1 Posts
    • 46 Views
    • 1 Posts
    • 42 Views
    • 1 Posts
    • 71 Views
    • 1 Posts
    • 54 Views
    • 1 Posts
    • 85 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.