Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
gibson1965

Beck Józef - Ostatni raport

Rekomendowane odpowiedzi

Beck J??zef

 

Ostatni raport

 

Opis:

 

 

J??zef Beck (ur. 4 pazdziernika 1894 w Warszawie, zm. 5 czerwca 1944 w Stanesti) â?? polski polityk, dyplomata, bliski wsp??lpracownik J??zefa Pilsudskiego, pulkownik dyplomowany artylerii Wojska Polskiego.

 

Czlonek POW, w latach 1914â??1917 zolnierz Legion??w Polskich i adiutant J??zefa Pilsudskiego. Attach?? wojskowy RP w Paryzu i Brukseli w okresie 1922â??1923. W latach 1924â??1925 byl sluchaczem rocznego Kursu Doszkolenia w Wyzszej Szkole Wojennej w Warszawie. Z dniem 15 pazdziernika 1925, po ukonczeniu kursu i uzyskaniu tytulu naukowego oficera Sztabu Generalnego przydzielony zostal do Oddzialu IIIa Biura Scislej Rady Wojennej na stanowisko szefa wydzialu.

 

W 1926 w czasie zamachu majowego opowiedzial sie po stronie J??zefa Pilsudskiego. W latach 1926â??1930 szef gabinetu ministra spraw wojskowych, od 25 sierpnia do 4 grudnia 1930 â?? wicepremier w rzadzie J??zefa Pilsudskiego, a nastepnie (do 1932) â?? wiceminister spraw zagranicznych. Od 2 listopada 1932 minister spraw zagranicznych, samodzielnie kierowal polska polityka zagraniczna az do wybuchu II wojny swiatowej. Staral sie stosowac polityke r??wnowagi w stosunkach miedzy dwoma wielkimi sasiadami Rzeczypospolitej â?? ZSRR i Niemcami. Przyczynil sie do zawarcia 25 lipca 1932 w Moskwie ukladu o nieagresji ze Zwiazkiem Radzieckim, a 26 stycznia 1934 w Berlinie podpisania deklaracji o niestosowaniu przemocy z Niemcami. Przez przeciwnik??w oskarzany o prowadzenie polityki proniemieckiej i antyfrancuskiej. Spowodowal wlaczenie do Polski Zaolzia po ukladzie monachijskim a przed aneksja Czechoslowacji przez Niemcy. Jesienia 1938 i wiosna 1939 zdecydowanie odrzucil skladane Polsce przez Niemcy propozycje, w kt??rych jako rekompensate za zgode na przylaczenie Gdanska do Rzeszy i zbudowanie eksterytorialnej autostrady przez polskie Pomorze do Prus Wschodnich, Niemcy proponowali udzial Polski w pakcie antykominternowskim oraz przedluzenie paktu o nieagresji z 10 do 25 lat. Doprowadzil do zawarcia w 1939 sojuszu z Wielka Brytania. Po agresji sowieckiej na Polske, w nocy z 17 na 18 wrzesnia 1939 ewakuowal sie wraz z rzadem do Rumunii, gdzie zostal internowany. General Wladyslaw Sikorski pod wplywem otoczenia (m.in. Stanislawa Kota) uniemozliwil jego wyjazd na Zach??d (pomimo wydanej wizy angielskiej). W Rumunii napisal tom pamietnik??w Ostatni raport. Zmarl w Stanesti 5 czerwca 1944.

 

 

Okladka/Screeny:

 

f1fec00fb69fafdcm.jpg

 

 

Opis uploadu:

 

Wielkosc calosci: 170 MB

Czas: 12h 24m 29s

Bit rate: 32kbps

Rodzaj kompresji: .rar

Zawartosc uploadu: plik .mp3

Wersja jezykowa: polska

Czyta: Henryk Drygalski

BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH

 

 

Download:

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

HASLO:

 

BRAK HASLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 1 Posts
    • 7 Views
    • 1 Posts
    • 14 Views
    • 1 Posts
    • 50 Views
    • 1 Posts
    • 31 Views
    • 1 Posts
    • 28 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.