Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
gibson1965

Karpowicz Ignacy - Miłość

Rekomendowane odpowiedzi

Karpowicz Ignacy

 

Mi??o??Ä?

 

 

Okladka/Screeny:

 

b38eca5fe87aa8e0dc3de8622e7feb4d.png

 

Opis:

 

Lustrzane ??wiaty, sny i mi??o??Ä?

 

Audiobook oparty na g??o??nej powie??ci Ignacego Karpowicza Mi??o??Ä? w re??yserii Krzysztofa Kiczka w interpretacji m.in. Dawida Ogrodnika, Grzegorza Przyby??a, Dariusza Chojnackiego i Anny Kadulskiej.

 

W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przysz??o??ci, w ba??niowym kr??lestwie toczonym zarazÄ?, w krzywym zwierciadle tu i teraz â?? ??cierajÄ? siÄ? ludzkie namiÄ?tno??ci. Ka??dy pragnie spe??niÄ? swojÄ? powinno??Ä?. Nikt nie chce byÄ? samotny. Ka??dego czeka b??l.

 

Nie wiem, czy cz??owiek rodzi siÄ? z pierwszym k??amstwem. Je??li tak, to jakie ono jest? P??acz nakarmionego niemowlÄ?cia, ??eby przykuÄ? uwagÄ? matki? P??aczÄ?c, udawa??em g????d lub b??l?

 

Nie mam natomiast wÄ?tpliwo??ci w kwestii k??amstwa g????wnego, k??amstwa towarzyszÄ?cego mi dzie?? i noc przez ponad trzydzie??ci lat. K??amstwo g????wne zosta??o tak gorliwie i szeroko rozpracowane przez literaturÄ?, psychologiÄ? i rozmaite nauki, ??e wstyd siÄ? do niego przyznawaÄ?. Kto nosi w sobie takie k??amstwo, wydaje siÄ? u??omny i tch??rzliwy. Bo czego tu siÄ? baÄ?? A taka jest matura tego k??amstwa â?? strach. I wstyd.

 

FRAGMENT POWIE?šCI

 

 

â?žRetrofuturystyczna powie??Ä?, wyzwalajÄ?ca od wstydu, strachu, niechÄ?ciâ?.

 

Ryszard Kozio??ek

 

 

Adaptacja,re??yseria, monta??, kierownictwo produkcji: Krzysztof Kiczek

 

Muzyka, realizacja nagra??, miks, mastering: Krzysztof Kurek

 

Asysta: Barbara Kiczek, Paulina Kurek

 

 

 

ROZDZIA?Y 2, 4, 6

 

czyta: Dawid Ogrodnik

 

s??ucha: Aleksandra Sikorska

 

fortepian: J??zef Skrzek

 

cymba??y wile??skie: Pawe?? Grupkajtys

 

 

 

PIÄ?KNO

 

czyta: Grzegorz Przyby??

 

fortepian: J??zef Skrzek

 

skrzypce: Jacek Dzwonowski

 

syntezatory: Krzysztof Kurek

 

 

 

PRAWDA

 

czyta: Dariusz Chojnacki

 

??piew: Joanna Piwowar-Antosiewicz

 

syntezatory, gitary: Krzysztof Kurek

 

 

 

DOBRO

 

czyta: Anna Kadulska

 

skrzypce: Jacek Dzwonowski

 

wiolonczela: Micha?? Lech

 

 

lektor: Ignacy Karpowicz

 

 

ROZMOWA KRYTYK??W

 

Prof. Krzysztof K??osi??ski

 

Prof. Ryszard Kozio??ek

 

Red. Maciej Szczawi??ski

 

 

 

Ignacy Karpowicz (ur. 1976) â?? jeden z najciekawszych wsp????czesnych pisarzy. Autor powie??ci Niehalo, Cud, Gesty, Balladyny i romanse, o??ci, So??ka. Laureat Paszportu â?žPolitykiâ?, czterokrotny finalista Nagrody Literackiej Nike.

 

 

Krzysztof Kiczek (ur. 1986) - realizator i re??yser d??wiÄ?ku, filolog. Utwory, przy kt??rych pracowa??, by??y czÄ?sto nagradzane i wyr????niane w konkursach krajowych i miÄ?dzynarodowych. Re??yser So??ki (na podstawie powie??ci Ignacego Karpowicza) - pierwszego w Polsce audiobooka zrealizowanego w formie reporta??u fabularyzowanego.

 

 

Opis uploadu:

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

 

Download:

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

 

Ukryta Zawartość

    Treść widoczna tylko dla użytkowników forum DarkSiders. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 1 Posts
    • 334 Views
    • 1 Posts
    • 157 Views
    • 1 Posts
    • 279 Views
    • 1 Posts
    • 264 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.