Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
szymon

Dowcipy o Unii Europejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Komisja Europejska postanowi??a wybudowaÄ? bramÄ? w trzecie tysiÄ?clecie jako symbol coraz ??ci??lejszych wiÄ?zi ??Ä?czÄ?cych pa??stwa cz??onkowskie. Wy??oniono podkomisjÄ? do przeprowadzenia przetargu, kt??ra ??w przetarg og??osi??a. Do wykonania bramy zg??osi??o siÄ? trzech oferent??w: Turek, Niemiec i Polak.

Pierwszy ofertÄ? przedstawi?? Turek: brama solidna, projekt kompletny - wszystko w porzÄ?dku - koszt: 6000 euro.

Drugi by?? Niemiec: projekt w zasadzie nie odbiega?? od projektu Turka, podobne wykonanie, cena: 10.000 Euro. Komisja pyta: czemu a?? 10.000! Niemiec na to: solidny niemiecki projekt, solidne niemieckie materia??y solidne niemieckie wykonanie, a to kosztuje. OK.

Ostatni by?? Polak, kt??ry przedstawi?? projekt bardzo podobny, wrÄ?cz identyczny do projekt??w Turka i Niemca, ale cena wynosi??a 56.000 Euro. Tu komisja o ma??o nie spad??a z krzese??, ale pytajÄ?, czemu tak astronomicznie wysoka kwota, na co Polak:

- 25.000 Euro dla mnie, 25.000 dla Szanownej Komisji za trud w??o??ony w przeprowadzenie przetargu i skuteczne jego rozstrzygniÄ?cie, a 6.000 dla Turka, bo kto?? te bramÄ? musi postawiÄ?...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do bacy wypasajÄ?cego owieczki przyje??d??a pobliskÄ? drogÄ? nowoczesnym samochodem ubrany w garnitur cz??owiek w ??rednim wieku. Po wyj??ciu z samochodu pyta:

- Baco, co tu robicie? Wypasacie owce?

- Tak, panocku...

- A baco, jak wam powiem ile macie tych owiec dok??adnie, to dacie mi takÄ? jednÄ?, do upieczenia?

- Dobrze, panocku, domy...

Przyjezdny wr??ci?? do samochodu, wziÄ??? laptopa, telefon satelitarny, po??Ä?czy?? siÄ? z sieciÄ?, ciÄ?gnÄ??? dane z satelity, przetworzy??, popracowa?? chwile nad programem, kt??ry mu to policzy??, i m??wi:

- Baco, macie tu na tej ??Ä?ce 347 owieczek.

- Dobrze panocku..., to wybierzcie sobie jednÄ?.

Przybysz wybra?? sobie jednÄ?, ??adnÄ?, bia??Ä?; baca m??wi:

- Panocku, a jak ja wom powim, kim wy jeste??cie, to oddacie mi jÄ?...?

- Dobrze, oddam.

- No panocku, to wy jeste??cie konsultant Unii Europejskiej do spraw rolnictwa.

- A skÄ?d to wiecie, baco!?

- Ano tak: je??dzicie drogimi samochodami, pchacie siÄ? gdzie was nikt nie prosi, zabieracie biedniejszym od wos i nic wiecie o mojej pracy! Oddajcie mi mojego psa!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zebranie w ma??ym miasteczku.

M??wi starszy mÄ???czyzna:

- My to ju?? chyba tej Unii Europejskiej nie doczekamy, ale ta nasza m??odzie?? to na pewno.

Na to odzywa siÄ? jaki?? staruszek:

- I dobrze tak, chuliganom!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Kiedy odby??o siÄ? pierwsze na Ziemi referendum wed??ug unijnego wzorca?

- W raju, gdy Pan B??g stworzy?? kobietÄ?, przyprowadzi?? ja do Adama i powiedzia??: "Wybierz sobie ??onÄ?".

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Dlaczego pszczo??y z ca??ej Polski polecia??y do Unii Europejskiej?

- Bo poczu??y lipÄ?...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Co to, gazdo, wstÄ?pili??cie do Unii Europejskiej?

G??ral spoglÄ?da na swoje kierpce i odpowiada:

- Nie, to chyba co?? innego ??mierdzi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UOP og??osi?? konkurs na najlepszy dow[beeep] o Unii Europejskiej. Nagrody: I - 5 lat wiÄ?zienia, II - 4 lata, III - 3 lata. Przyznanych bÄ?dzie r??wnie?? kilka nagr??d pocieszenia - od roku do sze??ciu miesiÄ?cy wiÄ?zienia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przychodzi unijna krowa do sklepu:

- PoproszÄ? dwa kilo mÄ?czki kostnej. Jak szaleÄ?, to szaleÄ?!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wnuczek m??wi do dziadka:

- Dziadku, Turcja popiera starania Polski o wej??cie do Unii Europejskiej?

Na to dziadek:

- MszczÄ? siÄ? za odsiecz wiede??skÄ?.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Co majÄ? wsp??lnego fundusze z Unii Europejskiej i kosmici?

- CiÄ?gle o nich s??yszysz, ale nigdy nie widzia??e??.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Czy to prawda, ??e po wej??ciu do UE Polska zyska 10 mld. w przeciÄ?gu dw??ch lat?

- W zasadzie tak, ale nie w ciÄ?gu dw??ch lat, a roku. Nie 10 ale 20 mld. I nie zyska tylko straci.

Reszta siÄ? zgadza.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.