Skocz do zawartości

Aktywacja nowych użytkowników
Zakazane produkcje

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
forest

Jak być dżentelmenem, który podoba się kobietom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byÄ? d??entelmenem, kt??ry podoba siÄ? kobietom

 

 

 

Chodzi mi o bycie d??entelmenem. MÄ???czyznÄ?, kt??ry puszcza kobiety w drzwiach, ustÄ?puje miejsca staruszkom itd. Kiedy jadÄ? niekiedy autobusem albo chodzÄ? po mie??cie, to widzÄ?, ??e sztuka bycia d??entelmenem... zanika.

 

Coraz wiÄ?cej mÄ???czyzn zapomina o puszczeniu kobiety w drzwiach, o otworzeniu im drzwi itp. Paradoksalnie nie jest to oznaka jakiego?? r??wnouprawnienia kobiet i mÄ???czyzn, ale zniewie??cienia mÄ???czyzn i braku inicjatywy z ich strony (ja tak uwa??am).

 

Po pierwsze zapomnij o wszystkich bzdurach w stylu "r??wnouprawnienie" i ??e nie wypada teraz byÄ? szarmanckim itp. W kwestii bycia d??entelmenem nic siÄ? nie zmieni??o - zawsze musisz nim byÄ?!

 

 

 

>> PociÄ?gi, autobusy

 

Je??li jedziesz pociÄ?giem i widzisz, ??e kobieta stoi, bo nie ma miejsca, to po prostu wsta?? i powiedz do??Ä? stanowczym i wyra??nym g??osem "ProszÄ? usiÄ???Ä?" Je??li jaki?? kole?? pr??buje zajÄ?Ä? to miejsce, to m??wiÄ?: "Nie ustÄ?pi??em tego siedzenia Panu, tylko tej Pani..."

 

Niekiedy sÄ? kosmiczne reakcje, kiedy ustÄ?pujesz kobietom miejsca. Kobiety sÄ? w szoku, niekt??re nie wiedzÄ? co powiedzieÄ?. Mia??em przypadek ??e jedna bizneswomen, kt??ra nie zrozumia??a, ??e ustÄ?pi??em jej miejsca i nie podziÄ?kowa??a, pod koniec jazdy (po 40 minutach) wsta??a, podesz??a do mnie, g??Ä?boko spojrza??a mi w oczy, dotknÄ???a mojego przedramienia u??miechajÄ?c siÄ? i powiedzia??a "DziÄ?kujÄ? Panu serdecznie".

 

 

>> Drzwi

 

Je??li idziesz z jaka?? dziewczynÄ? w dowolne miejsce, je??li widzisz, ??e zaraz bÄ?dÄ? drzwi, po prostu przyspiesz kroku i je wcze??niej otw??rz. Je??li sytuacja powtarza siÄ? np. w Macdonaldzie, to zawsze otwieram drzwi dziewczynom, kt??re sÄ? bezpo??rednio za mnÄ? i wpuszczam nimi nawet facet??w przed sobÄ?. Czasami wpuszczajÄ?c jÄ? do ??rodka (je??li Ci nie podziÄ?kuje) mo??esz powiedzieÄ?: "ProszÄ? bardzo" albo "Nie ma za co" (upewniajÄ?c siÄ?, ??e s??yszy to po??owa McDonalda. Je??li ona powie co?? w stylu: "Oj przepraszam, zamy??li??am siÄ?", to Ty mo??esz jej powiedzieÄ?: "To bardzo niegrzecznie z Twojej strony, za to musisz postawiÄ? mi cole itp." (u??miech).

 

 

>> DziÄ?kujÄ?, przepraszam, proszÄ?

 

Zawsze u??ywaj takich s????w jak: dziÄ?kujÄ?, przepraszam, proszÄ?. Je??li jeste?? za co?? wdziÄ?czny albo s??yszysz komplement, m??wiÄ?: dziÄ?kujÄ?. Je??li co?? spieprzy??em, m??wiÄ?: przepraszam. Nie b??j siÄ? tego.

 

 

>> Chodnik i spacery

 

Je??li idziesz chodnikiem z dziewczynÄ?, zawsze upewnij siÄ?, ??e Ty idziesz od strony jezdni. Je??li ona idzie to po prostu przechodzÄ?c za niÄ? z ty??u, delikatnie rÄ?kÄ? przesu?? jÄ? na swoje miejsce, a sam zajmujÄ? to bli??ej jezdni.

 

 

>> Restauracje, bary

 

BÄ?dÄ?c w jakiej?? knajpie, to zawsze Ty idziesz zam??wiÄ? jedzenie. Je??li widzisz, ??e ona chce zawo??aÄ? kelnera, to m??wisz: "Ja to za??atwiÄ?" i nie dajesz jej przekrzykiwaÄ? p???? sali za kelnerem.

 

 

>> Samoch??d

 

Czasami, ale to czasami, tak powiedzmy 3 na 10 razy, otwieram drzwi do samochodu kobiecie.

 

 

>> CiÄ???kie rzeczy

 

Je??li stoisz na peronie i widzisz, ??e jaka?? kobieta ledwo targa wielkÄ? walizÄ?, podejd?? i powiedz tylko: "Pom??c?" i od razu bierz siÄ? za walizÄ?. Zawsze te?? upewnij siÄ?, aby powiedzieÄ? to odpowiednio g??o??no i z u??miechem na ustach.

 

 

 

 

Nigdy, ale to nigdy nie wdawaj siÄ? w dyskusjÄ? z kobietami, kt??re, kiedy ustÄ?pisz im miejsca zaczynajÄ? dyskutowaÄ?: "Nie postojÄ?, nie dziÄ?kujÄ?". Nie bawiÄ? siÄ? z nimi w te gierki. Twoja postawa cia??a i ton g??osu m??wi wyra??nie: "UsiÄ?d??, jest Ok". (Oczywi??cie je??li ona m??wi, ??e zaraz wysiada, to nie odwalam jakich?? teatrzyk??w i siadaj z powrotem).

 

 

Nigdy nie r??b kt??rejkolwiek z tych czynno??ci, ??eby przypodobaÄ? siÄ? lub podlizaÄ? kobiecie. R??b to dlatego, ??e to kobieta idzie ze TobÄ? i jest automatycznie w Twoim "??wiecie", w Twojej rzeczywisto??ci, w kt??rej mo??e siÄ? czuÄ? bezpiecznie i komfortowo.

 

 

 

SÄ? dwa rodzaje bycia d??entelmenem.

 

 

 

Pierwszy typ d??entelmena, kt??ry chce przypodobaÄ? siÄ? kobiecie to osoba, kt??ra kupuje kwiaty, otwiera drzwi, ??eby w jaki?? spos??b dana kobieta polubi??a go. RobiÄ?c te wszystkie "mi??e' rzeczy, chce przekonaÄ? kobietÄ? do siebie. Daje wyra??ny sygna??: "Zobacz jaki jestem mi??y, uczynny - polub mnie" Jest to typ faceta, kt??ry po??o??y swojÄ? nowÄ? marynarkÄ? w ka??u??y, ??eby dziewczyna nie zamoczy??a sobie pantofelk??w, wsiadajÄ?c do taks??wki.

 

Je??li nie chcesz wyj??Ä? na takÄ? ??ajzÄ? w oczach dziewczyny, kt??ra Ci siÄ? podoba, to nie polecam byciem takim d??entelmenem.

 

 

 

Drugi typ d??entelmena, to d??entelmen kt??ry swoim zachowaniem nie chce siÄ? nikomu przypodobaÄ? i kt??rego zachowanie p??ynie z pewno??ci siebie. Chodzi mi tutaj o wewnÄ?trzne nastawienie w stosunku do kobiety. IdÄ?c z jakÄ?kolwiek dziewczynÄ?, je??li widzÄ?, ??e idzie ona od strony jezdni delikatnie ??apiÄ? jÄ? za ??okieÄ? i sam ustawiam siÄ? bli??ej jezdni.

 

To nie ma sygnalizowaÄ?: "Je??li bÄ?dzie jecha?? samoch??d i wjedzie w ka??u??Ä? z przyjemno??ciÄ? ca??e b??oto, przyjmÄ? na klatÄ?, os??aniajÄ?c kobietÄ?". Nie oto tutaj chodzi.

 

PrzesuwajÄ?c jÄ? z dala od jezdni, robiÄ? to poniewa??, mam w sobie nastawienie, kt??re przekazuje kobiecie wyra??nÄ? wiadomo??Ä?: "Jeste?? ze mnÄ?, jeste?? w mojej strefie kontroli, jestem ??wiadomy co siÄ? dzieje wok???? mnie i wok???? Ciebie. Ze mnÄ? mo??esz czuÄ? siÄ? komfortowo i bezpiecznie".

 

 

BÄ?dÄ?c d??entelmenem i robiÄ?c te wszystkie rzeczy dla kobiet, powiniene?? komunikowaÄ? nie poddanie sie jej, czy s??u??enie, lecz wrecz przeciwnie, swoje przyw??dztwo. W??asnÄ? w??adzÄ? (nie jako tyran, ale jako lider). Powiniene?? jej pokazaÄ?, ??e jeste?? ??wiadomy tego, co siÄ? dzieje i ??e rzeczywisto??Ä? wok???? Ciebie jest pod TwojÄ? kontrolÄ?.

 

 

 

Nie zrozum mnie ??le nie chodzi o to, ??eby?? by?? jakim?? zaborczym debilem, kt??ry przejmuje kontrolÄ? nad ka??dym krokiem kobiety. Masz tutaj raczej byÄ? kim?? w roli jej przewodnika, kogo?? przy kim bÄ?dzie czu??a siÄ? bezpiecznie.

 

Kobiety uwielbiajÄ? takie co??. Absolutnie uwielbiajÄ?, kiedy facet orientuje siÄ? i przejmuje inicjatywÄ?, kiedy zapewnia jej komfort i swobodÄ?, gdy przebywajÄ? z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    • 1 Posts
    • 139 Views
    • 4 Posts
    • 253 Views
    • 1 Posts
    • 188 Views
    • 1 Posts
    • 202 Views
    • 1 Posts
    • 224 Views

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.